STŘEDA, BAŽANTŮ JE TŘEBA! POUZE DNES SLEVA NA BAŽANTY A SLEPICE! LETOS NAPOSLEDY, TAK NEVÁHEJTE! PŘIJÍMÁME PŘEDOBJEDNÁVKY MASA PAEX DO 23.6.

Adaptil náhradní lahvička 48 ml

Neohodnoceno
 
 

Feromonový difuzér na uklidnění psa - náhradní náplň

Dostupnost Skladem
699 Kč    
Kategorie PSI
 

DAP ® je elektrický difuzér do zásuvky (Evropské) - v tomto balení je náhradní lahvička do tohoto difuzéru - 48 ml - ta vystačí na 1 měsíc používání

Jde o účinný a bezpečný způsob jak navrátit přirozenou rovnováhu chování psa v situacích , ve kterých se cítí nejistý a bojí se. Může to být pocit samoty, strach z ohňostroje a silných zvuků, strach z bouře, odstav štěňat, stresující situace, návštěva veterinář , změna prostředí, majitele, které se projevují destrukcí, hlasovými projevy, špiněním v bytě, značkováním, nadměrným olizováním - hlavně končetin .

Co jsou feromony a jak působí?

Feromony u savců mají funkci " informátora " - ostatním jedincům stejného druhu prozradí vše důležité - od emocionálního stavu jedince, přes sexuální cyklus, zařazení v hierarchii, atd.

Psi komunikují mezi sebou nejen čuchem, sluchem a zrakem, ale i pomocí feromonů.

Feromony jsou chemické látky zabezpečující výměnu informací mezi členy jednoho druhu .

Tukové žlázy v oblasti mezi mléčnými žlázami kojících fen produkují feromony, které zabezpečují vytvoření pouta mezi matkou a štěnětem a vyvolávají pocit bezpečí a klidu.

Dokonce i ustrašené štěně je spokojené a navzdory všemu neznámému, co ho obklopuje, se cítí bezpečně, dokonce je připravené objevovat neznámý svět a reaguje typicky pro svůj druh.

V angličtině jediné slovo "appease" - (uklidnit) je postačující k vyjádření této komplexní činnosti a proto se tyto feromony nazývají "Appeasing" - uklidňující feromony.

Výzkumy ukázaly, že tyto vlastnosti přetrvávají až do dospělosti . Zdá se, že formují emocionální stav a sociální interakci během celého života psů.

Jak dosáhnout optimální výsledky: Dva týdny před začátkem ohňostrojů vložte DAP difuzér do elektrické zásuvky do místnosti , ve které se pes nejvíce vyskytuje .

V den ohňostrojů - Odpoledne nakrmte psa krmením bohatým na uhlohydráty s přídavkem Vitamínu B6, aby měl plný žaludek během večera.

Poraďte se se svým veterinárním lékařem v případě, že Váš pes zvrací, nebo má průjem ze strachu a stresu.

Pokud to není nutné, nekrmte ho během dne, což zabezpečí dobrý apetit v pozdním odpoledni.

Nechte Vašeho psa v zatemněné místnosti s jeho oblíbenými hračkami a pokud je to možné, zůstaňte s ním aby se necítil osamělý.

Zatemnění místnosti snižuje riziko výskytu zbytečných komplikací při záblescích z ohňostroje.

Pusťte hudbu, a pokud je to možné, s pravidelným bubnováním.

Nemusí být nahlas, pokud je rytmus výrazný. Sami ignorujte hluk a snažte se zabavit sebe a Vašeho psa aktivní hrou . Neprohlížejte Vašeho psa večer příliš upřeně, chovejte se tak, jakoby se nedělo nic zvláštního.

Netrestejte Vašeho psa, pokud má strach, jen mu tím dáte najevo, že je tu něco, z čeho by měl mít strach.

Nedávejte najevo ani Vaše obavy, ani příliš neutešujte svého psa, protože mu tím dáváte najevo a jen ho utvrzuje, že je tu opravdu neco, čeho se může bát.

Po skončení ohňostrojů: Nechte difuzér vložený v zásuvce ještě další dva týdny. Zapamatujte si predcházejúce rady do budoucna pro případ, že má Váš pes strach z bouřek a silných zvuků

Strach ze samoty : Oddělte místo, kde není nic, co by mohl pes zničit, nechte mu jen místo na spaní a dočasný prostor na toaletu. Difuzér nechte zapnutý v zásuvce v blízkosti pelíšku pro psa . Opusťte psa bez velkého rozruchu a loučení, nemazlete se se psem a ani mu nevěnujte přílišnou pozornost. Při návratu pozdravte stručně psa bez přílišného povyk . Když se utiší , odměňte psa za dobré chování. Netrestejte ho, pokud byl neposlušný ve vaší nepřítomnosti, protože to i tak nepochopí. Aby byly dosaženy optimální výsledky, je nutné zapnout DAP ® difuzér předem 2 dny.

Jak dosáhnout nejlepšího výsledku? Poraďte se se svým veterinářem, zda za danými příznaky není žádné jiné onemocnění vašeho psa.

Délka podávání přípravku závisí na individuálním případě, proto se zeptejte svého veterináře.

Difuzér je účinný na ploše 50 - 70m2.

Jedna lahvička vydrží přibližně 4 týdny, pokud je difuzér neustále zapnutý v zásuvce. Účinná látka přípravku DAP ® je přísně druhově specifická, to znamená, že nemá žádný efekt na jiné druhy zvířat, ani na člověka a může být tedy bezpečně používán v místnostech, kde se vyskytují jiné druhy zvířat, či lidé.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: