Kategorie

Newsletter

Pivovarské kvasnice 500 g

60 Kč

Sušené pivovarské kvasnice jsou zcela přírodní produkt,  bez přídavků chemie.

Sušené kvasnice:

  • obsahují vitamíny skupiny B, bílkoviny, minerály a stopové prvky. Podílí se na látkové výměně proteinů, tuků a uhlohydrátů
  • jsou i zdrojem vysoce stravitelných bílkovin a dalších biologicky účinných látek
  • nejsou kontaminovány hormony antibiotiky a jinými škodlivými látkami
  • pivovarské kvasnice plně odpovídají záměru biologického krmiva.
  • podléhají nejpřísnějším kritériím  ekologického  zemědělství.
  • je možné je použít v kritických obdobích jako je rekonvalescence po prodělané nemoci (všeobecně), před a po zátěži - sportovní výkon – závody
  • pro zlepšení života - schopnosti mláďat po narození
  • lze použít i pro doplnění krmné dávky rodičů v době reprodukce
  • mají vliv na kvalitu kůže a srsti
  • díky vitamínu B odpuzuje hmyz (klíšťata, ovádi)

Vliv jednotlivých prvků obsažených v kvasnicích na život zvířat

VÁPNÍK (Ca)

Rezorbuje se ve dvanácterníku a v tenkém střevě zvířat. Uplatňuje se při tvorbě a mineralizaci kostí a zubů a při metabolismu ostatních potřebných prvků (fosforu, hořčíku, sodíku, zinku, manganu aj.), aktivaci enzymů a hormonůi v procesu srážení krve a regulaci neuromuskulárního dráždění aj.

FOSFOR (P)

Resorbuje se ve slezu, tenkém střevě a dalších úsecích střev. Nachází se ve všech buňkách a zúčastňuje se při tvorbě a mineralizaci kostí, je součástí nukleových kyselin, fosfoproteinů a fosfolipidů, uplatňuje se při syntéze enzymů, hormonů, bílkovin i některých vitamínů a metabolických procesech organismu. Při poruchách metabolismu vápníku a fosforu dochází k celé řadě onemocnění zvířat včetně snížení užitkovosti:

Křivici. Rachltls Měknutí kostí. Osteomalaclo Řídnutí kostí - Osteoporosls Flbroza a degenerace kostí.- Osteodystrophla osteoflbrosl Degeneratlvní změny kloubu . Osteoarthrosls

SODÍK (Na)

Uplatňuje se při regulaci osmotického tlaku v organismu zvířat a v procesech distribuce vody mezi extracelulární a intracelulární tekutinou, udržování pH reakce v žaludku, při metabolismu draslíku a chlóru a spolu s draslíkem se zúčastňuje na regulaci nervosvalových vzruchů aj.

Draslík (K)

Uplatňuje se například při metabolismu sacharidů, regulaci intracelulárního osmotického tlaku a acidobazické rovnováhy, v procesu buněčného dělení a udržování svalového tonusu, udržování a regulaci žaludečního pH aj.

Hořčík (Mg)

Uplatňuje se jako nepostradatelný prvek v rámci metabolických procesů organismu zvířat. Při poruchách metabolismu hořčíku dochází k vážným onemocněním zvířat: Pastevní tetanle, Tetanle telat,Transportní tetanle, zpomalení růstu a poruch nervové a svalové činnosti.

Železo (Fe)

Uplatňuje se při celé řadě metabolických procesů, je nepostradatelné v procesu krvetvorby, tkáňového dýchání aj. Při nedostatku železa v organismu zvířat může vznikat hypochromní mikrocytární anémie, která se projevuje celkovou slabostí, poruchami trávení a dýchání, průjmy, bledostí sliznice a kůže.

Měd' (Cu)

Obdobně jako železo se uplatňuje v celé řadě metabolických procesů a při jejím nedostatku v organismu zvířat dochází k narušení normální funkce řady orgánů a systémů, snížení chuti k přijímání potravy a zaostávání ve vývoji, zpomalení rostu a ke zhoršení celkového zdravotního stavu zvířat, narušení pigmentace a keratinizace vlny degenerativním změnám ve tkáni mozku zvířat a k poruchám osifikace. Akutní forma se vyskytuje zejména v zimním období, chronická forma od dvou do čtyřech měsíců stáří.

ZINEK (Zn)

Zinek se podní v rámci metabolických procesů a syntéze různých enzymů. Při deficitním stavu zinku v organismu zvířet dochází ke snížení růstu zvířat, dochází k nepříznivým změnám na kostře zvířat a ke zhoršení reprodukčních ukazatelů (snížení spermiogeneze, zpomaluje se vývoj druhotných i prvotních pohlavních znaků a u samic dochází k potlačení všech etap pohlavního cyklu.

MANGAN (Mn)

Mangan je pro organismus zvířat nenahraditelným prvkem. Je součástí systému některých enzymů, zúčastňuje se v procesu tkáňového dýchání a při jeho nedostatku v krmné dávce je možné pozorovat zpomalený růst, deformace kostry. Snížení hladiny manganu v organismu zvířat je provázeno také poruchami pohlavních funkcí a zpomalení růstu.

SELEN (Se)

Selen se uplatňuje v celé řadě metabolických procesů a při nedostatku selenu v organismu zvířat může docházet k vážným onemocněním, která mohou mít endémický význam a z patologickoanatomického i klinického hlediska se podobají avitaminoze vit. E.

Doba spotřeby: 12 měsíců.
Skladujte v chladnu a suchu.

Dávkování:

  0 - 10 kg    1 - 2 g  = cca čtvrt polévkové lžíce
10 - 20 kg    2 - 3 g  = cca půl polévkové lžíce
20 - 40 kg    3 - 5 g  = cca třičtvrtě polévkové lžíce
40 - 60 kg    5 - 7 g  = cca jedna polévková lžíce
60 - 80 kg    7 - 9 g  = cca jedna a čtvrt polévkové lžíce

Dávkování je orientační - pivovarskými kvasnicemi není možné se předávkovat - co organismus nevyužije - vyloučí se močí, proto se nelekněte, že moč bude výraznější.

Obsah bílkoviny v sušině:40-44%
Popel:6,3%
Sušina:92,1%
Voda:7,9%
Dusíkaté látky:499,4 g/kg
Tuk:52 g/kg
Škrob:53 g/kg
Vápník:1,6 g/kg
Fosfor:12,3 g/kg
Sodík:0,4 g/kg
Draslík:20 g/kg
Hořčík:0,8 g/kg
Selen:5,58 mg/kg
Železo:91 mg/kg
Mangan:4 mg/kg
Zinek:24,5 mg/kg
Měď:20,5 mg/kg
Vitamin B1 (Thiamin)125 mg/kg
Vitamin B2 (Riboflavin)45 mg/kg
Vitamin B6 (Pyridoxin)45 mg/kg
Asparagin:40 g/kg
Treonin:18 g/kg
Serin:20 g/kg
Glutamin:70 g/kg
Prolin:24 g/kg
Griadin:19 g/kg
Alanin:26 g/kg
Cistin:6 g/kg
Valin:21 g/kg
Metionin:6 g/kg
Isolencin:17 g/kg
Leucin:28 g/kg
Tyrosin:18 g/kg
Fenylalanin:20 g/kg
Histidin:10 g/kg
Triptofan:6 g/kg
Lysin:28 g/kg
Kyselina pantotenová B5100 mg/kg
Biotin B8100 mg/kg
Kyselina nikotinová400 mg/kg

Zákazníci, kteří koupili tento produktu koupili ještě:

7 produktů ve stejné kategorii